רשת בתי המדרש קישורים מומלצים אודות האתר צור קשר עזרה
bteiMidrash logo


עמוד ראשי > בלוגים

מאגר התכנים אשף דפי הלימוד שולחן העבודה שלי ארון הספרים אודות הרשת פורומים בלוגים

יום חמישי, 5 בדצמבר 2019

אלו דברים לשבת פרשת ויצא תש"ף


לא חסרות בימים אלו סיבות לצאת לרחובות ולמחות.
הטור הזה הפעם הוא טור מחאה.
אני מוחה על מקרה ספציפי של התעללות בבעל חיים.
הנה כתבה מynet  בנושא:

ההתעללות בחתולה בבסיס: החיילים פיתו אותה עם גבינה

עדות שהגיעה ל-ynet חושפת ששני חיילי מטבח פיתו את החתולה עם גבינה ואז ריססו אותה במסיר שומנים. החשוד שעוכב לחקירה הוא איש קבע. קצינים בכירים בבסיס ניסו להשתיק את הפרשה כדי למנוע את הענשת המעורבים
יואב זיתון


החתולה שנפגעה. פיתו אותה עם גבינה וריססו מסיר שומנים
החתולה שנפגעה. פיתו אותה עם גבינה וריססו מסיר שומנים

פיתו את החתולה בגבינה וריססו עליה מסיר שומנים: עדות שהגיעה ל-ynet מעלה שלפחות חייל אחד נוסף מעורב בהתעללות הקשה שהביאה למותה של גורת חתולים בבסיס ההכשרות של חיל האוויר בחצרים. בנוסף נודע כי קצינים בכירים ניסו להשתיק את הפרשה לאחר שנחשפה.

היום פורסם לראשונה ב-ynet כי המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה סמויה בעקבות החשדות וכי חייל אחד שחשוב במעורבות בהתעללות עוכב לחקירה. ככל הנראה החשוד הוא נגד במטבח שנמצא בשירות קבע.

לפי העדות החדשה, שני חיילים המשרתים במטבח הבסיס פיתו את גורת החתולים עם גבינה וכאשר היא התקרבה לאכול ממנה הם ריססו על גופה את מסיר השומנים. לאחר מכן הם הניחו לה ללכת מבלי לדווח על כך לאיש ומבלי להעניק לה טיפול רפואי.

החתולה. קצין במילואים מצא אותה וטיפל בה
החתולה. קצין במילואים מצא אותה וטיפל בה

קצין מילואים בדרגת סרן שהבחין למחרת בשינוי במצב החתולה העניק לה, יחד עם חיילת נוספת, טיפול ראשוני, מזון ומים. בהמשך הוא לקח את החתולה למרפאה וטרינרית באשדוד, שם היא טופלה במשך כשבועיים עד שחלה החמרה במצבה ומותה נקבע.

לפי עדויות אחרות, החתולה שעברה את ההתעללות נהגה להסתובב בתוך חדר האוכל למורת רוחם של עובדי המטבח, שניסו לסלקה בהדיפות מטאטא.

קצינים בכירים בבסיס ניסו להשתיק את הפרשה
קצינים בכירים בבסיס ניסו להשתיק את הפרשה

בחיל האוויר נמנעו מלגנות את המקרה וסרבו לאשר אם איש קבע מעורב במעשה. קצינים בכירים בבסיס ניסו להשתיק את הפרשייה לאחר שהתגלתה ובכך למנוע את הענשת המעורבים.

במצ"ח חוקרים חשד להתעללויות נוספות בבעלי חיים משוטטים בבסיס, רובם חתולים שנמצאים באזור המטבח וחלקם "אומצו" על ידי חיילים שמשרתים במחנה באופן קבוע.

"היא צרחה וייללה וממש התפתלה מכאבים", תיאר קצין המילואים שניסה להציל את חיי החתולה, "היא לא נתנה לי בהתחלה שאשטוף אותה. הבנתי תוך דקות שמדובר במסיר שומנים".

בדקתי בגוגול - צער בעלי חיים מן התורה. מי שיעשה כמוני - ימצא את המקורות שם.
אני מחפש עוד כמה מילות מחאה ומוצא רק זעם כבוש ועצב עמוק על המקרה הזה ועל מה שזה אומר, על הפושעים, על החברה שבה הם גדלו, על הסביבה שבה הם חיים.

שבת שלום
    ג'ף


אין תגובות:

פרסום תגובה